SBHB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Информация от институции

4 posters

Go down

Информация от институции Empty Информация от институции

Писане  Admin Пон Май 09, 2011 8:10 am

Докато подготвях материала "Фолиева киселина и бременност" възникнаха няколко въпроса от компетенцията на НЗОК. Примерно - кои изследвания касата покрива при бременност и съответно при рискова бременност? Този въпрос не е насочен към вас, а е просто пример. За да реша проблема помолих мои близки доктори да разпитат гинеколози, работещи по касата ....отговорите им се разминаваха тотално Shocked
Би било ужасно ако подаваме в бъдещия сайт невярна и заблуждаваща инфромация.

Предполагам че при много от вас, докато подготвяте материалите, са се появили подобни въпроси към НЗОК или към друга държавна или обществена институция. В тази връзка предлагам да ги обединим в едно официално запитване. Хубавото е, че следва да получим и официален писмен отговор.

Моля да подавате в този раздел всички въпроси, които имате към институциите, за да мога да ги подготвя в последствие като официално запитване.

Благодаря!

Admin
Admin

Брой мнения : 50
Join date : 14.03.2011
Age : 41

https://sbhb.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Информация от институции Empty Re: Информация от институции

Писане  Antoaneta Ivanova Вто Май 10, 2011 11:33 pm

Ами аз имам приятелка в Нзок и затова се записах да пиша по темата ,казах й да ми даде информация какво покрива касата за заболяванията Хидроцефалия, Спина бифида и ДЦП. Днеска ми даде една папка, и 3 файла на компютъра ми е пратила ,обаче доста сложни ми се виждат, ще ги пусна утре да ги видите ,не знам човек дали изобщо може да се ориентира по тях. Със сигурност са достоверни. А отпечатаната информация ще ми трябва време, за да я кача. Пише, че се поемат операции и са изброени най-различни случаи, но отделно е написано че не се поемат скъпите консумативи, лепила, клапи и т.н. Има описани изискванията за болниците в които се извършват операциите и екипите.
Но ако се напишат въпросите в запитване по-елементарно, може би ще получим по-сбита и лесна информация.

Antoaneta Ivanova

Брой мнения : 14
Join date : 21.03.2011

Върнете се в началото Go down

Информация от институции Empty Re: Информация от институции

Писане  Admin Сря Май 11, 2011 8:02 am

Със сигурност тази информация ще ни е от голяма полза. Все някак ще успеем да сборим кодовете им Smile

Относно моята дилема: Можеш ли да попиташ какви изследвания и прегледи се полагат при рискова бременност?

Admin
Admin

Брой мнения : 50
Join date : 14.03.2011
Age : 41

https://sbhb.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Информация от институции Empty Re: Информация от институции

Писане  daniela Сря Май 11, 2011 8:06 am

Ще питам и аз имам позната в НЗОК както и в СЗОК и ще изпратя информацията за да може да я оформите като " по- достжверна" Smile

daniela

Брой мнения : 25
Join date : 14.03.2011

Върнете се в началото Go down

Информация от институции Empty Re: Информация от институции

Писане  daniela Пон Юни 27, 2011 9:35 am

Оказа се че мойте познати не са навътре в нещата или поне не ги засяга . Та това кето ми предложиха е да разгледам сайта на НЗОК ,но там няма кой знае по подробна информация Mad

daniela

Брой мнения : 25
Join date : 14.03.2011

Върнете се в началото Go down

Информация от институции Empty Re: Информация от институции

Писане  annakonna Сря Мар 14, 2012 7:29 pm

Eto kakvo namerih dnes v Internet:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Dano da vi e polezno ;-)

annakonna

Брой мнения : 81
Join date : 16.03.2011

Върнете се в началото Go down

Информация от институции Empty Re: Информация от институции

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите