SBHB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Обща дискусия за бъдещия сайт

5 posters

Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  Admin Пон Мар 14, 2011 4:27 pm

Добрата новина, е, че мой близък приятел пое отговорността да ни съдейства за създаването на интернет сайт на сдружението. Той ще свърши програмистката и дизайнерската част, ще качи всичко на сървър, но преди това ние трябва да сме наясно със структурата на бъдещия сайт и да имаме информацията, която ще се публикува.

Предлагам първо да уточним структурата на сайта, т.е. каква информация ще качим и как ще бъде систематизирана тя. За целта би било добре да разгледаме страниците на чуждите асоциации СБ и на подобни български сдружения и да обсъдим различни варианти.

След като изберем за структурата на интернет страницата, трябва да съберем информацията, която ще публикуваме. Лично на мен, това ми се струва най-трудоемката работа и затова, ще помоля в тази част да се включат всички. Някои материали може да преведем от чуждите сайтове (английски, немски и др.) и да модифицираме, а за други ще е необходимо сами да бъдем автори. Темите са ни познати, обсъждали сме ги една с друга, ходили сме на десетки консултации при лекари, всички сме чели много. В този смисъл не вярвам да се затрудним кой знае колко. Просто изисква много време и не е по силите само на двама или трима човека.

Паралелно можем да мислим върху лого на сдружението. Давайте насоки към дизайнера или готови предложения (в случай, че сте надарени с художествен талант и имате добра идея).

И още нещо: сайта трябва да бъде качен на сървър, за което се плаща нещо като наем на хостинг компания. Най-евтиния вариант е около 50 лв. на година. Надявам се добри хора от такава хостинг копания да ни спонсорират с годишния наем. Ако имате познати, моля да ги попитате. В противен случай, ще им разпратим официални писма с молба.

Admin
Admin

Брой мнения : 50
Join date : 14.03.2011
Age : 41

https://sbhb.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  annakonna Пон Мар 21, 2011 10:59 am

Zdravei Admin,
dano da ne stane da si pishem samo nie tuk s teb Sad Za Logoto na sdruzhenieto ve4e govorih s njakolko 4oveka-dano da im doide muzata i da predlozhat idei. Ina4e za strukturata na stranicata i v kakuv vid da predlozhim informacijata e hubavo naistina dobre da go obmislim i vsi4ki da se vklju4at s predlozhenija. Ve4e razbiram, 4e dosta mami se 4udjat kakva e polzata ot tozi forum sled kato ima ve4e BG MAMA. Nashta cel e ne da se konkurirame s foruma tam, a da badem nezavisimi i iz4erpatelni po vaprosite svurzani sus Spina Bifida i Hidrocefalija. Kato razbira se informacijata kojato se e subirala tam s godinite vinagi shte bade ot polza i shte slozhim linkove kum temite tam (nali Admin;-), no nashata stranica edin den shte bade po-vazhna i po-iz4erpatelna po tezi vaprosi i shte se pravjat i orgaizirat razli4ni neshta, koito v BG Mama ne sa bili zastupeni do sega. Vse pak trjabva i nie da mozhem da predlozhim neshto po-razli4no Smile Vapros na li4no mnenie koi kade i kakvo shte pishe i koi kade shte se registrira i shte pishe aktivno. Za nas e vazhno kolkoto se mozhe pove4e hora da ni podkrepjat i da u4astvat v tova na4inanie!
Da, trudno e , no ne e nevuzmozhno!
Leka i uspeshna sedmica na vsi4ki Smile

annakonna

Брой мнения : 81
Join date : 16.03.2011

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  Admin Пон Мар 21, 2011 12:25 pm

Напълно съм съгласна с всичко, което Annakonna е написала. Но честно казано съм силно изненадана от обрата, който темата доби. Никога не съм гледала на нас, като на конкуренция на някой интернет форум и вярвам, че всички учредители на сдружението мислят по същия начин. Целта ни е да съберем родителите и хората със СБ и/или Х (в една асоциация, в интернет пространството, в реалния живот, по всякакъв начин), за да обменяме опит, да защитаваме правата си, да помагаме на нови родители, да направим така, че децата ни да живеят по-добре.
И още нещо, сайтът на сдружението ще бъде информационен портал в помощ на засегнатите от спина бифда и / или хидроцефалия, с форум за обмяна на опит. Ще бъде като сайтовете на другите национални сдружения в Европа и по света.

До колкото разбирам Annakonna, се получава някакъв шум в информационния канал. Ще кача устава в секцията за "Добре дошли"

Admin
Admin

Брой мнения : 50
Join date : 14.03.2011
Age : 41

https://sbhb.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  ivelina Пон Мар 21, 2011 2:32 pm

За съжеление наистина много родители си мислят че ние просто се конкурираме и едва ли не искаме да сменят мястото където да пишат,четох вече във форум мама Бг такива мнение.Постарах се да обясня, че не е така и че нашата идея е много по различна.Надявам се повечето родители да са ме разбрали, да посетят сайта ни и да прочетат устава за да се запознаят по подробно с нещата и да се присъединят.
Желая лек ден на всички!

ivelina

Брой мнения : 22
Join date : 15.03.2011

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  Antoaneta Ivanova Пон Мар 21, 2011 6:01 pm

Здравейте и от мен, казвам се Антоанета Иванова, една част от хората регистрирани тук ,ме познават.
Въпреки разнопосочните сигнали които получих, и някои неясноти на зададените от мен въпроси, ще приема че това е, защото всичко е в неясно в началото, и се регистрирам тук с надеждата, че наистина ще свършим някаква работа в това сдружение.
Определено има нужда от такова.
Относно това което написах че пиша в бгмама, защото там ме намират новите майки, ами така си е, нито съм казала че има конкуренция и т.н. ,защо се хванахте за това изречение ,не знам. Написах го, защото Анаконна представи първоначално нещата в темата като форум, нищо за сдружението не се разбра.
Мисля че се допусна известна грешка с представянето на идеята, която всъщност е много хубава.
Надявам се занапред да се изгладят нещата и с общ усилия настина да направим нещо полезно.
Според мен повече родители ще се включат в реалния сайт, когато бъде готов открият в него полезна информация.
Аз лично имам голямо желание да помогна, много информация съм чела и събирала, мога от руски сайтове да преведа някои неща. И относно структурата на сайта имам някакви идеи.
Не искам да си натрапвам помощта, ако някой има нужда от мен, знае къде да ме намери.

Antoaneta Ivanova

Брой мнения : 14
Join date : 21.03.2011

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  Admin Пон Мар 21, 2011 7:56 pm

Здравей Антоанета,
Благодаря ти за доверието и за предложената помощ! Ще ми се да измисля някоя шега по темата, как сме се загубили в препредаването на думите. Истината обаче е, че не положихме достатъчно усилия да ви представим идеята. Не знам по каква причина, но аз си мислех, че нещата са ясни за всички. Извинявам се за недоразумението.

Предложението за руските сайтове ми се струва страхотно. Този език не е силната ми страна, но си мисля, че като теория и практика са не по-назад от западна европа и щатите, а може и в някои отношения да са по-напред (ти ще кажеш). В кои направления работят най-много?

За сайтовете на английски за сега сме 3-ма преводачи - аз, Martin и още една дама-доброволец.

Admin
Admin

Брой мнения : 50
Join date : 14.03.2011
Age : 41

https://sbhb.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  ivelina Пон Мар 21, 2011 11:04 pm

Здравей Антоанета и добре дошла,
За съжеление понякога стават и недоразумения,може би относно зададени въпроси и неясни отговори имаш впредвид дискусията която проведохме с теб преди няколко дни.Постарах се някои неща да обясня относно нашите идеи, явно не съм се справила добре за това ти изпратих фаил в които подробно е обяснено всичко за да ти се пояснят казаните от мен неща.За съжеление отново останаха неизяснени неща.Останах с впечетлението че част от идеите на теб не ти допадат.За това и те оставих сама да решиш без да влизаме в излишни и безумни спорове.Радвам се че все пак се присъедини към нас и реши да ни подкрепиш,за което ти благодаря!
В процеса на работа за напред се надявам че няма да има подобни случай.Вече е достъпен за всички част от устава от който става видно какви са целите на сдружението.
И нека все пак незабравяме какво беше заглавието на тематаSmile

ivelina

Брой мнения : 22
Join date : 15.03.2011

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  Biby Съб Мар 26, 2011 8:07 am

ivelina написа:За съжеление наистина много родители си мислят че ние просто се конкурираме и едва ли не искаме да сменят мястото където да пишат,четох вече във форум мама Бг такива мнение.Постарах се да обясня, че не е така и че нашата идея е много по различна.Надявам се повечето родители да са ме разбрали, да посетят сайта ни и да прочетат устава за да се запознаят по подробно с нещата и да се присъединят.
Желая лек ден на всички!
С това съм съгласна.В бгмама нищо като инфо не намирам за нашия случай, а той е доста специфичен.Снощи като разбрах за този сайт и подскочих от радост и надежда, че ще намирам отговорите на въпросите, които си задавам постоянно.
Така че, дерзайте!
Относно облика на сайта обаче за съжаление няма как да помагам, намерих само един американски линк, ако е в помощ ще го приложа тук.

Biby

Брой мнения : 10
Join date : 25.03.2011

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  annakonna Чет Апр 21, 2011 10:44 am

Naposleduk ima zatishie v nashija forum i dano tova da e taka, zashtoto vsichki rabotim nad tekstovetze za oficialnata stranica... Laughing Az lichno oshte ne sam zapochnala, a samo preglezhdam materiali i sabiram informacija.
Sigurna sam, che vsichki sme dosta zaeti i se zanimavame s kakvo li ne i vreme pochti ne ostava za tozi proekt (ako moga taka da go narecha), no vse pak se nadjavam che shte dovedem neshtata do krai i shte postignem celtta si Smile
Za suzhalenie naposleduk njamame registrirani novi potrebiteli i novi dobrovolci, koito da pishat po svobodnite temi, no nadezhdata posledna umira Neutral
Pozhelavam vi hubavi praznichni dni i da ne zabravjame sushtnostta na praznika, a imenno che Bog e umrjal i vuzkrasnal zaradi nas poradi goljamata si ljubov i milost. Neka Mu blagodarim za vsichko i da go molim za proshka.
Pozdravi na vsichki sunny

annakonna

Брой мнения : 81
Join date : 16.03.2011

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  annakonna Пон Окт 10, 2011 12:44 pm

Здравейте!
Преводите на текстовете за нашата страница все повече се увеличават, и така да се каже, кипи усилена подготовка Very Happy
Благодаря още веднъж на всички, които взеха присърце нашата инициатива и ни подкрепят, превеждайки от английски и немски. А това са: Вяра, Мария, Анна, Виолета, Илияна, Деси, ianajar, DariaB.
Да не забравяме и нашата Администраторка и семейство и Wink
cheers sunny cheers sunny cheers
Благодарим на всички ви!

annakonna

Брой мнения : 81
Join date : 16.03.2011

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  annakonna Пет Фев 17, 2012 4:28 pm

Някои пишат и се трудят, а други само четем... Laughing
Може би от грижи и задачи не остава време за форума, а какво ли да кажем за интернет-страницата ни Embarassed
Приятна събота и неделя на всички! Smile

annakonna

Брой мнения : 81
Join date : 16.03.2011

Върнете се в началото Go down

Обща дискусия за бъдещия сайт Empty Re: Обща дискусия за бъдещия сайт

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите